Wersje językowe

PL

Klimat Świąt nie tylko we wnętrzu
14.jpg

Klimat Świąt nie tylko we wnętrzu

Dekoracje świetlne do ogrodu

Tekst: Elwira Domanowska

Zdjęcia: SOLAR Lighting


Światło to ważny komponent bożonarodzeniowych aranżacji. Sprawia, że wnętrze zyskuje magiczne klimat i urzeka blaskiem. Z tego powodu w okresie świąt chętnie wypełniamy najbliższe otoczenie świetlnymi dekoracjami. Nie musimy jednak poprzestawać na ozdabianiu pomieszczeń. Ogród przystrojony lśniącą iluminacją również wprowadzi nas w wyjątkowy nastrój.

Na wstępie warto zastanowić się, skąd właściwie wziął się zwyczaj upiększania posesji świetlistymi akcentami. Otóż, zgodnie z tradycją, światełka miały rozjaśniać budzący lęk mrok, broniąc tym samym ludzi przed złem i nieczystymi siłami. To również symbol pierwiastka duchowego o wymiarze religijnym oraz znak zwycięstwa dobra nad niegodziwością. Ta idea łączy się z wizją tryumfu dnia nad nocą (lub jasności nad ciemnością), co związane jest ze zjawiskiem jego wydłużania się po przesileniu zimowym, które na naszej półkuli obserwujemy od 24 grudnia. Dzisiaj po świecące akcenty sięgamy także po to, by pięknie zdobiły nasze domostwa oraz przestrzeń wokół nich, roztaczając magiczny blask. Takie propozycje oferuje sklep SOLAR Lighting,


Sprawna metamorfoza

Przedświąteczne prace każdego roku obejmują długą listę czynności wymagających zapału i masy wolnego czasu. Mimo to chętnie podejmujemy trud przygotowań, by kolejny raz móc przeżywać piękne chwile w gronie najbliższych, w nastrojowym otoczeniu. Na szczęście dekorowanie przydomowej przestrzeni za pomocą oświetlenia nie musi być trudne ani czasochłonne. Przysługują się nam w tym nowoczesne akcesoria, takie jak rozkładane drzewka upiększone setkami diod LED. To zewnętrzne choinki, różnej wielkości w postaci konstrukcji złożonych z masztu i rozciągniętych na nim sznurów z diodami LED. Ich atutem jest możliwość bardzo sprawnego zamontowania. Wystarczy w tym celu wbić słup nośny w podłoże i rozłożyć stelaż z oświetleniem, a następnie zakotwiczyć jego końce w ziemi. Taka ozdoba nie jest jednak przeznaczona wyłącznie do mocowania w gruncie. Równie dobrze można ją osadzić w donicy czy po prostu na drzwiach. To praktyczny zamiennik dla lubiących się plątać i przerywać tradycyjnych sznurów lampek. By cieszyć się widokiem bożonarodzeniowej iluminacji nie musimy ryzykować swojego bezpieczeństwa. Świecącą choinkę rozstawimy bez potrzeby korzystania z drabin czy wspinania się na wysokości.


Efekt jak z bajki

Ledowe drzewka to minimalistyczne konstrukcje, subtelnie prezentujące się za dnia. Wieczorem natomiast, gdy zaczynają lśnić, gwarantują niesamowity efekt niczym z bajki. Spektakularne są także ich wymiary. Największe z modeli mają długość kilku metrów. Dostępne są nawet 10-metrowe kolosy dedykowane przede wszystkim zastosowaniom w przestrzeniach publicznych, chociażby na miejskich skwerach, placach, rynkach. Optymalne rozwiązania do przydomowych ogrodów to z kolei wersje o mniejszych gabarytach, np. od 2 do 4 metrów.

Pojedyncza choinka w takim wydaniu prezentuje się znakomicie, ale dla uzyskania jeszcze bardziej malowniczego pejzażu wokół domu, można zdecydować się na kilka świetlnych ozdób o jednakowych albo zróżnicowanych wysokościach. Taki akcent może królować w naszym ogrodzie nawet całą zimę. Wytrzymała, stabilna konstrukcja oraz odporny na warunki atmosferyczne transformator, który zasila diody, zapewniają wysoką trwałość i możliwość używania ozdób także w kolejnych latach. Sprzyja temu również łatwość złożenia konstrukcji, którą po sezonie można przechowywać w pudełku.


Choinkowe girlandy

Motyw choinki może zagościć na naszej posesji także jako świetlna girlanda przeznaczona do zawieszenia na drzwiach wejściowych, bramie wjazdowej, ogrodzeniu czy ścianie w systemie 1D Door. W takim przypadku również znakomicie sprawdza się technologia LED gwarantująca silny strumień światła. W dzień ta subtelna ozdoba jest niemal niezauważalna, a po zmroku, prawdziwie zachwyca. To jeden z najprostszych sposobów na wyczarowanie niepowtarzalnej atmosfery wokół domu. Rozświetlony kolekcją choinkowych girland i drzewek na masztach już z daleka będzie nas raczył przyjemnym widokiem, niosąc radość Bożego Narodzenia.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl