Wersje językowe

PL

Magiczny klimat wokół domu
12.jpg

Magiczny klimat wokół domu

Świąteczne oświetlenie

Tekst: Magda Pawluk

Zdjęcia: SOLAR Lighting


Magia świąt dotyczy nie tylko rodzinnej atmosfery tego wyjątkowego okresu. Oznacza także bajeczny klimat, jaki grudniową porą wypełnia ulice miast, wnętrza mieszkań, a także otoczenie domów. W jego kreowaniu wiodącą rolę odgrywa dekoracyjna iluminacja, która najpiękniejsze efekty gwarantuje po zapadnięciu zmroku.

Mieniące się blaskiem bożonarodzeniowe ozdoby to już nie tylko domena wystaw sklepowych czy miejskich skwerów. Coraz popularniejszym trendem staje się przystrajanie prywatnych posesji na wzór amerykańskich podwórek, ale z większą subtelnością i elegancją, bez wrażenia chaosu czy kiczu. Taką możliwość daje zastosowanie zewnętrznego oświetlenia LED w świątecznej odsłonie z oferty sklepu internetowego SOLAR Lighting , np. świecącego drzewka – najbardziej typowego z sezonowych motywów.


Czarująca aura od progu

Dekorowanie drzwi na okoliczność grudniowych świąt urosło do rangi tradycji. Zwykle w tej funkcji występuje okazjonalny wieniec z zielonych gałązek, kwiatostanów gwiazdy betlejemskiej i wstążek. Zamiast konwencjonalnego ornamentu na wejściowym skrzydle można łatwo wyczarować świetlną ozdobę. Służy do tego celu konstrukcja 1D Door w kształcie choinki, wyposażona w kilkadziesiąt (a w zależności od modelu nawet powyżej setki) diod LED, a także uniwersalny pasek montażowy, który pasuje do każdego rodzaju drzwi. Instalacja dekoru jest więc bezpieczna dla stolarki, bardzo prosta i szybka. Zajmuje zaledwie kilka minut. Wysoka odporność na warunki atmosferyczne ozdoby sprawia, że nie musimy obawiać się o jej stan, nawet gdy na zewnątrz panuje srogi mróz lub pada śnieg z deszczem. Tym sposobem zapewniamy sobie oraz odwiedzającym nas gościom czarującą aurę już od progu. Girlandę możemy jednak zamocować nie tylko na drzwiach, ale także na innych powierzchniach, np. ścianie, oknie, płocie, bramie, a nawet wewnątrz budynku. Jest to więc bardzo uniwersalne akcesorium, które pozwoli błyskawicznie przygotować dom na Boże Narodzenie.


Świąteczna królowa ogrodów

Inną propozycją, tym razem dedykowaną ogrodowym przestrzeniom, jest kilkumetrowa świecąca choinka. To konstrukcja składająca się z masztu i rozciągniętych na nim sznurów z diodami LED. Aby rozstawić dekorację, wystarczy wbić w podłoże słup nośny, tak aby konstrukcja zyskała odpowiednią stabilność i rozłożyć stelaż z łańcuchem światełek. Ostry metalowy szpikulec pozwala umocować drzewo na trawie, w piasku lub w donicach na tarasie.

Energia elektryczna, jaka zasila diody, pochodzi z odpornego na warunki pogodowe transformatora. Do dyspozycji są modele o różnych wysokościach i kilkuset punktach świetlnych (ich ilość zależy od gabarytów drzewka). Najwyższe mają nawet 10 metrów, a liczba diod w ich przypadku dochodzi do 4000 sztuk w zależności od modelu. Majestatycznie prezentująca się iluminacja o spektakularnych rozmiarach przeznaczona jest jednak szczególnie do montażu w przestrzeni miejskiej. W ogrodach lepiej sprawdzą się mniejsze modele – od około 2 do 4 metrów. Bez względu na parametry, dekoracja z łatwością przyciąga wzrok i gwarantuje magiczną atmosferę. Jest to też atrakcyjna alternatywa dla standardowych lampek rozwieszanych na koronach drzew. W tym przypadku instalacja odbywa się bez potrzeby korzystania z drabin czy podnośników. Przebiega też znacznie sprawniej. To ważne w okresie przedświątecznych przygotowań, gdy liczy się każdy zaoszczędzony kwadrans. Równie nieskomplikowane jest późniejsze złożenie iluminacji, którą poza sezonem można przechowywać w pudełku do czasu, gdy znowu zechcemy za jej pomocą wykreować bajkową atmosferę w najbliższym otoczeniu.

Przystrajanie domu i podwórza z okazji Bożego Narodzenia to bardzo przyjemne zadanie. Staje się ono łatwiejsze, gdy mamy gotowy pomysł na dekorację. Na zewnątrz budynku doskonale sprawdzają się łatwe w montażu świetlne ozdoby z diodami LED, które choć niepozorne, gwarantują spektakularny efekt. Są przy tym praktyczne i trwałe, dzięki czemu na pewno nie zawiodą swoich użytkowników w szczególnym momencie – magicznym okresie grudniowych świąt.

SOLAR Lighting 
www.solarlighting.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl