Wersje językowe

PL

Po prostu blask
18.jpg

Po prostu blask

Magia świątecznych dekoracji

Zdjęcia: SOLAR Lighting
www.solarlighting.pl

Boże Narodzenie to niezwykły czas. Jego baśniowa atmosfera udziela się nie tylko najmłodszym. Radosnemu celebrowaniu towarzyszą zwyczaje, bez których nie wyobrażamy sobie świątecznych dni. Ważne miejsce wśród nich zajmuje tradycja przystrajania domów oraz ogrodów tematycznymi ozdobami, na czele ze światełkami rozjaśniającymi swoim blaskiem wieczorny mrok i kreującymi magiczny nastrój.

Wyjątkowy klimat grudniowych świąt sprawia, że tęsknimy za nimi przez cały rok, a zaczynamy się do nich przygotowywać już jesienią. Z wyprzedzeniem rozglądamy się za prezentami, poszukujemy inspiracji na wigilijne menu i pomysłów na upiększenie otoczenia bożonarodzeniowymi akcentami. Wszystko po to, by w okołoświątecznym okresie, móc na nowo poczuć magiczną aurę i chłonąć ją wszystkimi zmysłami. Nieodłącznymi elementami okolicznościowej scenerii są choinki oraz dekoracje świetlne. Te motywy doskonale sprawdzają się też w duecie, na przykład jako świecące konstrukcje w formie drzewek do ustawienia w ogrodzie albo na tarasie, lub lśniące girlandy, które pięknie wyglądają zawieszone na drzwiach wejściowych czy balustradzie balkonu. Czarujący efekt, ale i trwałość to domena ozdób w nowoczesnej technologii LED, które składają się z setek diod emitujących nastrojowe, kameralne światło. Na tle zimowego pejzażu takie dekoracje prezentują się spektakularnie, zarówno w pojedynkę, jak i w okazałej iluminacyjnej kompozycji. Nietrudno zachwycić się ich urokiem.


Świąteczna tradycja w nowoczesnej odsłonie

Celebrowaniu Bożego Narodzenia towarzyszą głęboko zakorzenione w tradycji obyczaje, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by urozmaicić ich charakter nowoczesnymi rozwiązaniami, które nie tylko pięknie wyglądają, ale też usprawniają coroczne przygotowania. Takie zalety wyróżniają wspomniane już podświetlane choinki zewnętrzne złożone z masztu i rozciągniętych na nim sznurów z diodami LED, których blask widoczny jest już z daleka, a konstrukcja nie sprawia trudności w montażu. Żeby rozstawić drzewko, wystarczy wbić w podłoże słup nośny, tak aby stelaż zyskał odpowiednią stabilność i rozłożyć stelaż z łańcuchem światełek. Ostry, metalowy szpikulec pozwala umocować choinkę na trawie, w piasku lub w donicach na tarasie. Równie łatwy jest demontaż.


Magia w prywatnym ogrodzie i w przestrzeni miejskiej

Do zastosowań w przydomowych ogrodach, z bogatej gamy rozmiarów, najlepiej sprawdzają się modele o wysokości do czterech metrów. Większe, majestatycznie prezentujące się wersje, będą odpowiednie do przystrojenia przestrzeni miejskiej. Te najokazalsze liczą sobie dziesięć metrów, a żeby je doświetlić potrzeba aż 4000 diod. Niezależnie od gabarytów i liczby źródeł światła, można być spokojnym o trwałość dekoracji. Energia elektryczna, jaka zasila diody LED, pochodzi z odpornego na warunki pogodowe transformatora.

Może w tym roku, zamiast żywego świerku, warto zdecydować się na energooszczędną choinkę świetlną? Wprowadza ona magię do przydomowej scenerii, a jednocześnie chroni przed wycinką kolejne iglaste drzewko. Tym wyborem można wesprzeć działania zapobiegające nagminnemu wycinaniu lasów świerkowych i dołożyć własną cegiełkę do dbałości o środowisko – nasze wspólne dobro.


Choinki malowane światłem

Równie efektowną alternatywą dla przestrzennej dekoracji świetlnej może być girlanda w kształcie choinki, przeznaczona do montażu na drzwiach wejściowych, bramie wjazdowej, płocie albo balustradzie balkonu czy tarasu. Szerokie spektrum zastosowań czyni z niej ozdobę uniwersalną, a subtelny wygląd sprzyja kreowaniu magicznego nastroju, niezależnie od lokalizacji. W przypadku dekoracji rozwieszanej na płaszczyźnie drzwi również znakomicie sprawdzają się diody LED gwarantujące silny strumień światła. W dzień ta delikatna ozdoba jest niemal niezauważalna, a po zmroku zachwyca, zarysowując świetlistą łuną kształt bożonarodzeniowego drzewka. To gotowy pomysł na piękną iluminację, która przyozdobi elewację domu albo granice posesji, a jednocześnie wprowadzi domowników oraz przechodzące obok osoby w czarującą atmosferę Bożego Narodzenia. W tym tkwi magia świątecznych dekoracji.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl