Wersje językowe

PL

Przygotowania do Bożego Narodzenia
20.jpg

Przygotowania do Bożego Narodzenia

Świąteczne iluminacje na zewnątrz

TEKST I ZDJĘCIA: SOLAR Lighting


Boże Narodzenie niemal każdemu kojarzy się z ciepłą, rodzinną atmosferą, barwnie udekorowanym zielonym drzewkiem, zapachem korzennych przypraw czy aromatem rozgrzewających napojów. Magię świąt dopełniają zimowe akcenty – te umieszczone wewnątrz, jak i na zewnątrz domostwa, w tym iluminacje świetlne.

Zimową porą nasze podwórka otula biała puchowa kołdra, która przywołuje na myśl Narnię z powieści Lewisa. Jak zatem nadać jej blask podczas Wigilii oraz innych świątecznych dni? Wystarczy bajeczna iluminacja świetlna, w której blasku śnieżnobiałe płatki nabiorą jeszcze większej głębi.


DEKOROWANIE PODWÓRKA

W wyjątkowym czasie świąt wokół naszych domostw kreujemy niezwykłą atmosferę. Chcąc poczuć niezwykłość chwili, otaczamy się mnóstwem dodatków, jak choćby renifery, bałwanki, mikołaje, kryształowe sople lodu lub śnieżynki, stroiki czy latarenki. Tradycyjne dekory, nawiązujące zarówno do tradycji świeckiej, jak i chrześcijańskiej, doskonale komponują się z nowoczesnymi konstrukcjami świetlnymi, w których zastosowano innowacyjne rozwiązania. W duchu współczesności stworzone są również drzewka, nie tylko emanujące ciepłym i przyjaznym dla oczu światłem, ale także nadające budynkowi oraz posesji niepowtarzalny charakter. Mają też dodatkową zaletę – wywołują uśmiech na twarzy gości, a tym samym pozytywne emocje, wprowadzając w szczególny nastrój Bożego Narodzenia. Zawieszone na drzwiach, ustawione na podłożu lub ulokowane na bolcu stają się ciekawą dekoracją na miarę XXI wieku.


OLŚNIEWAJĄCY BLASK DRZEWKA

Kilkumetrowe drzewko bożonarodzeniowe w naszym ogrodzie? Żaden problem – nawet, jeśli go jeszcze nie posadziliśmy! Możemy bowiem pokusić się o LED-ową, świetlistą konstrukcję choinki, odporną na warunki atmosferyczne, która bez problemu stanie na trawie, w piasku lub donicy na tarasie. Wystarczy maksymalnie do 30 min w zależności od wielkości drzewka i już jesteśmy przygotowani na święta – wyjmujemy elementy z pudełka, rozkładamy i gotowe! Ogród lub taras rozświetli zachwycająca, LED-owa dekoracja. Nie wymaga ona dodatkowego udekorowania, gdyż sama w sobie stanowi efektowny akcent, wywołujący de facto oszałamiające wrażenie.

Zwolennicy okazałych iluminacji docenią z pewnością Drzewo Christmas Tree o wysokości aż 3 m, 1,5 m średnicy oraz z 360 diodami LED, idealnie komponujące się z każdym zamysłem architektonicznym ogrodu i domu. Ten mieniący się model składa się ze słupa nośnego, do którego przymocowane są specjalnym zaczepem pasy z diodami o ciepłej barwie, zamon- towane od góry pionowo w dół złączem do pierścienia. Okrągła konstrukcja u podstawy nadaje choince symetryczny kształt, dzięki czemu błyszczące drzewko nawiązuje do naturalnego, lecz posiada nowoczesny rys. Całość zasilana jest transformatorem o mocy 24 V, do którego podłączonych jest sześć mrozoodpornych pasów z lampkami. Stabilność zaś zapewnia jej ostry metalowy szpikulec, umożliwiający ulokowanie drzewka niemal na każdym podłożu.


BŁYSZCZĄCE WROTA

Odpowiednio przyozdobione, do których prowadzi spowita w mlecznej poświacie latarenek ścieżka, kryjące za sobą ciepłe, jasne wnętrze, stają się symbolem polskiej gościnności. Otwarte więc dla odwiedzających są zapowiedzią wesołego i rodzinnego świętowania. Być może dlatego tak bardzo lubimy nadawać im bożonarodzeniowy charakter, w spektakularny sposób witając przybywających. A gdyby tak zamiast tradycyjnego stroika zainstalować świetlistą dekorację na drzwiach wejściowych do swojego domu? Wykonana z ponad stu diod LED konstrukcja choinki Christmas Tree 2,1 m, wyposażona jest przez producentów w uniwersalny pasek odpowiedni do każdych drzwi. Dzięki takiemu rozwiązaniu jej montaż staje się niezwykle prosty i zajmuje zaledwie kilka minut, co wydaje się być szczególnie ważne w kontekście ograniczonego czasu na świąteczne przygotowania. Warto też zwrócić uwagę na pewną właściwość modelu. Otóż zainstalowany w nim systemem 1D Door sprawia, iż drzewko pozostaje niewidoczne w świetle dziennym, a wieczorem zmienia się w bajeczną iluminację na drzwiach, dopełniając oniryczny nastrój wokół domu, w której blasku skąpana jest pokryta zimowym puchem roślinność.

Zewnętrzne choinki są trwałe i wytrzymałe – nie wymagają żadnych specjalistycznych umiejętności technicznych. Dają możliwość instalacji unikalnego oświetlenia świątecznego gdziekolwiek zapragniemy: w ogrodzie, przed domem, na ulicy, parku czy rynku miasta. Warto przy tym sięgać po artykuły producentów kładących duży nacisk na ekologię, jak np. firma SOLAR Lighting, wspomagająca przeciwdziałanie nagminnemu wycinaniu lasów świerkowych. Przygotowując się do tegorocznych Świąt, warto zastanowić się nad zakupem dekoracyjnych produktów, które będą dopełniać wyjątkowy charakter Bożego Narodzenia przez wiele lat.

SOLAR Lighting

www.solarlighting.pl

tel. +48 698 308 146

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl